System sprzedaży (ERP) i synchronizacja towarów, stanów itp z WooCommerce (sklep internetowy) – WordPress

Chcesz uruchomić sklep internetowy i „połączyć” go ze „swoim” systemem sprzedaży/ERP? Skorzystaj z WordPress i WooCommerce 🙂

Niekiedy nie opłaca się wydawać dziesiątek i setek tysięcy złoty na programy ERP i sklepy internetowe. Nie raz miałem styczność z sytuacją kiedy właściciel małego biznesu chciał by wyjść szerzej na świat, ale koszt był zwyczajnie dla niego za wysoki. Z pomocą przychodzi Open Source 🙂 Nie, nie będzie to proces kilku kliknięć, ale wykorzystanie takich projektów jak: WordPress (darmowy) i WooCommerce (darmowy) w swojej firmie może znacząco ograniczyć koszty wdrożenia wspomnianego sklepu internetowego. Do specjalistycznej konfiguracji ERP z sklepem internetowym konieczne będzie wykonanie pewnych dodatkowych rozwiązań.
Oczywiście niektóre firmy oferują różne dodatki do swoich programów ERP umożliwiające stworzenie i zarządzenie sklepem internetowym, ale takie rozwiązania są bardzo ograniczone w możliwości modyfikowania strony internetowej oraz sama jakość stron internetowych pozostawia dużooo do życzenia (czas ładowania strony, wygląd i obsługa na urządzeniach przenośnych i możliwości modyfikacji).

PS. WooCommerce można też wykorzystywać jako system sprzedaży do drukowania paragonów 😉