Formatowanie warunkowe wierszy w Subiekcie GT v1.39 – nowość i bug

W nowej wersji Subiekta GT tj. 1.39 została dodana nowa funkcja pozwalająca na warunkowe formatowanie wierszy.
Długo czekałem na taki feature w subiekcie, tego mi i zespołowi brakowało. Subiekt GT jest staruszkiem jeśli chodzi o UI, ale trzyma się nieźle nawet w dzisiejszych realiach i standardach.

Pomijając te zarąbiste dymki z różnymi informacjami, pół biedy jeżeli użytkownik jest obeznany z tym systemem dymków, ale weźmy nowego usera który zaczyna swoją zabawę z GT, to zanim on zlokalizuje dymka to on już znika… i weź tu człowieku zrozum o co chodzi, no nie da się 🙂
Wracając do formatowania warunkowego, dzięki tej nowości można formatować (między innymi kolorować) wiersze w gridach. Wiersz zostanie pokolorowany jeżeli spełni ustawiony przez nas warunek: SQL-owy lub „zwykły”.

subiekt-gt-1-39-kolorowanie-wierszy-grida-1-bug
Widok grida przed dwukrotnym kliknięciem w kolumnie „Wartość”

Niestety Insert trochę nie przetestował nowej wersji i przy gridach występuje upierdliwy bug. Szerokość kolumn w gridach nie jest zapamiętywana przez program i np. po kliknięciu dwukrotnym na wierszu w zakładce pola własne na dokumencie grid robi się pusty i się kurczy. Dodam, że inne gridy też nie zachowują się prawidłowo (okno wystawiania paragonu – podczas zmieniania rozmiaru okna).

subiekt-gt-1-39-kolorowanie-wierszy-grida-2-bug
Widok grida po dwukrotnym kliknięciu w kolumnie „Wartość”

I jeżeli mamy „szczęście” i ten bug uraczy nas swoją obecnością, to prawie (piszę prawie bo za którymś tam razem – podczas spamowania dwukliku na gridzie – pokazało się okno edycji pola własnego) nie możliwe staje się edytowanie pola własnego, wtedy pomaga zamknięcie i ponowne otwarcie edytowanego dokumentu.